A visszeresség oka

Egészen pontosan ismert a visszeresség kialakulásának végső oka. Ez nem más, mint az éren belüli nyomás és az érfal, ill. az ér környezetének visszaható nyomása közötti egyensúly megszűnése. Az éren belüli nyomás fokozódik, ezért kitágítja az érfalat, értágulatot, visszerességet okozva.

Normális esetben a visszéren belüli vénás vérnyomás nem nagyobb, mint az érfal és környezete által közvetített ellennyomás.

Visszeresség esetén, az éren belüli vénás vérnyomás nagyobb mint az érfal és környezete által közvetített ellennyomás, ezért az érfalat egyenetlenül szétfeszíti.

A vénás vérnyomás növekedésének okai
Az ember két lábon járása, a gravitáció okozta többlet teher révén, eleve fokozza alsó végtagi vénás vérnyomást. Ugyanakkor sokaknál ennek ellenére nem alakul ki visszeresség. Leggyakrabban öröklött tényezők állnak a visszérbetegség hátterében, de ismertek szerzett okok is ill. olyan állapotok, melyek fokozhatják a meglévő hajlamot. A vénás vérnyomás növekedés leggyakoribb oka a vénabillentyű elégtelen működése. A vénás vérnyomás növekedésének forrása a szívig bezárólag bárhol lehet. Leggyakrabban az alsó végtag területén található, de előfordul a kismedencénél, vagy annál magasabb szinten is.
A visszerek méretének változása a láb helyzetétől függően

Kitágult nagy átmérőjű visszerek

Álló helyzet

Jelentősen lecsökkent átmérőjű visszerek

Fekvő helyzet

Összeesett felszínes visszerek

Felement lábak

image



Címünk


C-Medic Pest
1188 Budapest,
Nemes u. 125.


C-Medic Buda
1027 Budapest,
Varsányi Irén utca 38/a

Elérhetőségek
Telefon: +36 30 282 2665